"Rocznica Września"

W dniu 16 września 2022 roku w II Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akademia "Rocznica Września". Uroczystość, w czasie której uczczono ofiary II wojny światowej i polskich bohaterów walczących z agresją niemiecką i sowiecką, została zorganizowana przez klasę 3b wraz z wychowawcą p. Krzysztofem Siemionem.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2 LO

Drogie Uczennice! Drodzy Uczniowie!

W październiku odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Samorząd jest reprezentantem społeczności uczniowskiej, a jego przedstawiciele – w szczególności Przewodniczący – są godni naśladowania w zaangażowaniu w życie szkoły.

Jeżeli pragniesz pomóc w rozwoju szkoły, reprezentować uczniów i współpracować z nimi, to zadanie dla Ciebie. Już dziś wypełnij Formularz zgłoszeniowy i weź udział w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

O stanowisko Przewodniczącego mogą ubiegać się uczniowie klas drugich i trzecich, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali średnią ocen co najmniej 4,0 oraz ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą. Do współpracy zapraszamy także uczniów klas pierwszych. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie organizacyjne – szczegóły wkrótce.

Zgłoszenia wraz z uzupełnionym Formularzem zgłoszeniowych u opiekunów SU – p. mgr Kingi Szostak lub p. mgr Joanny Szafran-Gruszczyńskiej do 28 września.

Zebrania z rodzicami - kl. II i III

Zebrania z rodzicami - klasy I i IV

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Dnia 1 września o godz. 11:00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Wcześniej w kaplicy na Starym Cmentarzu miała miejsce msza święta, podczas której młodzież otrzymała błogosławieństwo na nadchodzący rok edukacji. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły przemawiała Pani Dyrektor mgr Dorota Smaga, która życzyła całej społeczności uczniowskiej wysokich osiągnięć w bieżącym roku szkolnym oraz udanej współpracy z gronem pedagogicznym.

Minutą ciszy oddano cześć bohaterom września 1939 roku.

Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 - kwestie organizacyjne

Spotkanie z Panią dyrektor mgr Dorotą Smagą na boisku szkolnym, następnie spotkania z Wychowawcami w salach:

Klasy I:

4f - sala 9

Wracamy do szkoły!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Godz. 10:00 - msza święta w kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Starym Cmentarzu

Godz. 11:00 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej

Jesteśmy najlepszą szkołą w Nowym Sączu