XX. edycja Konkursu Piosenki Zagranicznej „Szansonada”

Za nami jubileuszowa XX. edycja Konkursu Piosenki Zagranicznej „Szansonada”, która odbyła się 2 grudnia 2022 r. na scenie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Konkurs miał charakter charytatywny, a dochód z biletów został przeznaczony na wsparcie „Szlachetnej Paczki”.

Tegoroczny konkurs został rozpoczęty gościnnym występem dwójki absolwentów „Zielonej Budy” - Mateusza Poręby oraz Dominiki Głód, którzy zaśpiewali dwie piosenki przy akompaniamencie gitary.

W głównej części konkursu mogliśmy posłuchać dwudziestu jeden występów. Wykonawcy śpiewali piosenki w języku angielskim.

Jury dwudziestej „Szansonady” (w składzie: Katarzyna Citak - przewodnicząca, Aleksandra Hobler, Ewelina Krupa, Mateusz Poręba - absolwent II LO oraz Mateusz Cabała) przyznało nagrodę:

GRAND PRIX dla zespołu „DIVINE KIDS” z klasy 2E.

Dyplomy w 3 głównych kategoriach otrzymali:

SOLIŚCI:

Miejsce I. - Zuzanna Czerwińska, kl. 4C;

Miejsce II. - Zuzanna Śliwa, kl. 4F;

Miejsce III. - Weronika Wójcik, kl. 2B;

DUETY:

Miejsce I. - Maja Gagatek, kl. 3F i Weronika Wójcik, kl. 2B;

Miejsce II. - Angelika Król, kl. 3C i Małgorzata Borek, I LO;

Miejsce III. - Oliwia Dutka, kl. 4D i Justyna Szczurek, kl. 3I;

ZESPOŁY:

Miejsce I. - „LAZY DAISY”, kl. 4F;

Miejsce II. - „DEVOTUS”, kl. 1B.

Nagroda Publiczności tegorocznego konkursu trafiła do zespołu „WILD CATS” z kl. 3D i 3C.

Jury przyznało również kilka wyróżnień dla:

Małgorzaty Natanek i Szymona Rogowskiego za „ŁA ŁA ŁAdny głos”;

Aleksandry Bębenek i Filipa Tomonia za „Hojność i rozrzutność”;

Julii Nazimek za „Świadomość tekstu”;

Mai Gagatek za „Soczystą barwę”;

zespołu „THE IMMINENT” za choreografię.

Organizatorami konkursu byli: Agnieszka Szkarłat, Justyna Gieracka, Aleksandra Hobler i Mateusza Cabała.

Spotkanie z pieśnią Niepodległej Polski

Dnia 17 listopada 2022 roku w MCK „Sokół” w Nowym Sączu odbył się koncert pieśni patriotycznej zatytułowany „Spotkanie z pieśnią Niepodległej Polski”. Wydarzenie przygotowane zostało przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. W inauguracyjnej części uroczystości udział wzięły Pani dyrektor Dorota Smaga oraz Pani wicedyrektor Anna Szarek. Za liryczny charakter koncertu, pełen wspomnień z czasów odzyskania niepodległości na Sądecczyźnie odpowiedzialna była Pani Kinga Szostak oraz reprezentujący naszą szkołę uczniowie: Magdalena Koc (4a), Bartosz Michalik (2c), Katarzyna Ruchała (1b), Arkadiusz Śmiertka (3h), Inga Wolff (1b). Do udziału w wydarzeniu zaproszona została młodzież z klas 4a oraz 2c, a także Samorząd Uczniowski II LO.

Nowy Sącz Twoich Marzeń

Dnia 16.11.2022 r. w "Domu Studenta" uczniowie nowosądeckich placówek edukacyjnych wzięli udział w warsztatach pod tym hasłem, poświęconych zgłębieniu problematyki lokalnej polityki młodzieżowej na terenie Nowego Sącza. Wśród nich znalazło się także grono przedstawicieli II LO w składzie: Zuzanna Jaskółka, Julia Szczecina, Justyna Szołdra, Paulina Majowska, Michał Brzeziński i Magdalena Koc. Po przedstawieniu wyników badań statystycznych przeprowadzonych wśród młodzieży naszego miasta dotyczących sfer życia publicznego młodych mieszkańców takich jak: zdrowie, edukacja i rozwój, czas wolny, relacje, jakość życia, wpływ i partycypacja, uczestnicy spotkania mogli skupić się na poszczególnych problemach wynikających z badań i zaproponować rozwiązania.

Cała akcja została zorganizowana przez przedstawicielki Stowarzyszenia Europe4Youth we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Nowego Sącza.

Opracowane pomysły zostaną przedstawione Radzie Miasta Nowego Sącza.

Spotkanie z pieśnią Niepodległej Polski

17 listopada 2022 r., godz. 10, sala im. R. Sichrawy MCK Sokół w Nowym Sączu

Szkoła do hymnu!

W dniu 10.11.2022 r. cala społeczność II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu wzięła udział  w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego w ostatni dzień pracy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

W dniu 8 listopada 2022 r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Uroczystość oparta była na refleksji dotyczącej wydarzeń historycznych oraz wielkich patriotów walczących o naszą i waszą Wolność.

Akademię przygotowała klasa 2d wraz z wychowawcą p. mgr Agnieszką Szkarłat.

Szkoła do hymnu!

Drogie koleżanki i koledzy!

Samorząd Uczniowski uprzejmie informuje, że w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Narodowej, w dniu 10 listopada o godz. 11:11 cała społeczność szkolna weźmie udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego.

W tym dniu obowiązuje wszystkich strój biało - czerwony!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28.10.2022 r. młodzież II LO wzięła udział w szkolnych wyborach Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu i podsumowaniu wszystkich głosów nastąpiło spotkanie kandydatów z Panią dyrektor mgr Dorotą Smagą oraz opiekunem SU Panią mgr Kingą Szostak.

Pani dyrektor pogratulowała wygranym uczniom sukcesu, życząc powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków oraz godnego reprezentowania szkoły zarówno na płaszczyźnie życia wewnętrznego II LO jak i w środowisku lokalnym.

Poniżej prezentujemy nowy Samorząd Uczniowski oraz serdecznie gratulujemy wygranym!

Przewodnicząca II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu:

Paulina Majowska - klasa 2C

Zastępca przewodniczącej: