Uroczystości pogrzebowe śp. Anieli Gwiżdż

Nie żyje śp. Aniela Gwiżdż

3 sierpnia 2023 r. zmarła śp. Aniela Gwiżdż, Mama Pani Dyrektor Doroty Smagi.

Swoje 97 lat, bez trzech dni, przeżyła z wielką klasą i godnością, dając wspaniały przykład oddania się rodzinie i tym wartościom, które Polskę stanowią.

O takich ludziach jak śp. Aniela Gwiżdż mówi się, że nigdy nie umierają, bo trwają w pamięci tych, którym ofiarowała swoje serce, mądrość i czyny.

Pani Dyrektor Dorocie Smadze i Rodzinie najszczersze kondolencje z powodu śmierci Mamy składają Nauczyciele, Pracownicy i Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Zmarł dr Tadeusz Rams

Zmarł dr Tadeusz Rams, założyciel i pierwszy dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Pedagog, matematyk, nauczyciel i wykładowca akademicki.

Urodził się 2 sierpnia 1940 w Biegonicach w wielodzietnej rodzinie rolniczej. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował jako nauczyciel w nowosądeckim II LO oraz w seminarium nauczycielskim. Wykładał m.in. w krakowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej i na Uniwersytecie Śląskim.

W prestiżowym wydawnictwie Katolickiej Agencji Informacyjnej „Kto jest kim w Kościele” znalazł się. jako jedyny świecki sądeczanin,

Jako matematyk specjalizował się w rachunku prawdopodobieństwa, statystyce i dydaktyce matematyki.

Był autorem i współautorem podręczników i książek dydaktycznych, m.in. „Encyklopedii Szkolnej: Matematyka”, „Dziecko w świecie matematyki”.

Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony Dobry Tygodnik Sądecki

Informacja dla maturzystów

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

W dniu 23 czerwca 2023 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023 poprzedzone mszą świętą na starym cmentarzu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 w hali sportowej II LO.

W części oficjalnej jako pierwsza zabrała głos Pani Dyrektor Dorota Smaga, która kierując swoje słowa do uczniów, gratulowała im sukcesów w nauce oraz w licznych olimpiadach i konkursach. Wyraziła podziękowanie za mądre i szlachetne postawy młodzieży, dla której nauczanie jest prawdziwą przygodą i wspólną wyprawą na "szczyty". Skierowała także słowa podziękowania dla wszystkich Nauczycieli za całoroczny trud edukacyjno - wychowawczy. W tej części Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, odnoszący największe sukcesy na polu naukowym, sportowym i społecznym. Kolejno głos zabrał przedstawiciel Szkolnej Rady Rodziców – Pan Sławomir Kosakowski. Na końcu kilka słów do całej społeczności II LO skierowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Paulina Majowska, która wyraziła wdzięczność zarówno Paniom Dyrektor jak i wszystkim Nauczycielom za przekazaną wiedzę, cenne wskazówki wychowawcze oraz za nieustanną mobilizację do pracy. Przewodnicząca SU złożyła również wszystkim zebranym życzenia udanych, słonecznych, szczęśliwych i wyjątkowych we wspomnienia wakacji.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas I, II i III z Wychowawcami, podczas których rozdane zostały uczniom świadectwa końcoworoczne.

Rajd Szkolny - 22.06.2023 r.

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego odbył coroczny się rajd szkolny organizowany przez nauczycieli geografii naszej szkoły, tj. panią Kamilę Wiktor, panią Joannę Konopkę i pana Roberta Zbiega. Pojechaliśmy pociągiem do Rytra i wędrowaliśmy do Roztoki Ryterskiej, gdzie przy Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Piwniczna odbyło się ognisko. W rajdzie wzięło udział ok 50 uczniów naszej szkoły, a opiekę nad nimi sprawowali ponadto pan Jerzy Horowski, pan Stanisław Kwoka i pan Mariusz Skowron.

II LO na podium!

22 czerwca 2023 r. w nowosądeckim Ratuszu odbyło się podsumowanie wyników w punktacji generalnej Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2022/2023.

II LO w kategorii Licealiada Dziewcząt zajęło 2 miejsce.

Dodatkowo wyróżniono nauczycieli biorących udział w zawodach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczącym w rozgrywkach sportowych!