Zakończenie roku szkolnego naszych klas czwartych...

26 kwietnia w hali sportowej II LO odbyło się zakończenie roku szkolnego klas czwartych. Po mszy świętej w Kościele na Starym Cmentarzu uczniowie zebrali się na uroczyste pożegnanie. Głos zabrała Pani Dyrektor mgr Dorota Smaga podsumowując czteroletnią edukację uczniów. Przewodniczący rady rodziców Michał Wituszyński dziękując, wręczył kwiaty dyrekcji. Wypowiedzieli się również sami absolwenci - Adrian Dutka i Krystian Klimczak. Dokonano uroczystego przekazania sztandaru szkoły. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom, a ci o szczególnych osiągnięciach mieli szansę wpisać swoje nazwiska do Złotej Księgi. Część artystyczna rozpoczęła się piosenką zaśpiewaną przez Weronikę Wójcik (3B) i Aleksandrę Rzeźnik (3F). Uczniowie klasy 3f wyrecytowali wiersze i złożyli absolwentom życzenia. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem piosenki "Sobie i wam". 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez klasę 3F z wychowawcą Panem Mariuszem Skowronem.


Galeria

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literacka Nagroda „Pawiego Pióra”

Z wielką radością informujemy, że w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacka Nagroda „Pawiego Pióra” uczennica klasy 4b Aleksandra Pogwizd zajęła II miejsce w Polsce. Laureatka pisała pracę poświęconą powieści Wiesława Myśliwskiego „Kamień na kamieniu”.

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 12 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie. Honorowy patronat nad Konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Krakowie na czele z Małopolską Kurator Oświaty, dr Gabrielą Olszowską.

Gratulujemy Oli sukcesu i życzymy powodzenia na maturze!

Opiekunem nagrodzonej była Pani Krystyna Sikora.

Światowy Dzień Wody - wyjazd edukacyjny

W ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Wody – oprócz Konkursu Wewnątrzszkolnego „Woda źródłem życia” - odbywa się także wiosenny wyjazd edukacyjny.

22 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 1d i 2e udali się do Zakładu Uzdatniania Wody w Starym Sączu oraz Oczyszczalni Ścieków w Nowym Sączu.

Dziękujemy Sądeckim Wodociągom za zaproszenie!

XXIV edycja Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK”

W dniu 18.04.2024 r. w auli II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyła się XXIV edycja Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK”.

Po raz kolejny Impreza dała możliwość przyjrzenia się twórczości wykonawców, z których wielu skorzystało z tekstów profesjonalistów tej branży, ale także uczestnicy promowali własne pomysły lub swoich kolegów. Nie zabrakło również inspiracyjnych odwołań do dzieł literackich Williama Szekspira („Romeo i Julia”) oraz Juliusza Słowackiego („Kordian”). Artyści „Zielonej Budy” przede wszystkim chętnie i znakomicie wyłapali niedoskonałości współczesnego świata, w którym żyją i pokazali je w krzywym zwierciadle satyry. Motyw przewodnim tegorocznego „FAFKA” stanowiła SZTUCZNA INTELIGENCJA! Przegląd miał charakter „open”, tak więc wszystkie występy komisja artystyczna oceniała w dokładnie ten sam sposób, zwracając uwagę na oryginalność i kreatywność scenariuszy. Zespoły rywalizowały o Grand Prix – statuetkę Zielonej Gęsi oraz o nagrodę publiczności.

Za przygotowanie imprezy odpowiedzialni byli jej coroczni organizatorzy i opiekunowie merytoryczni młodzieży: Pani Kinga Szostak oraz Pan Mariusz Skowron.

Zwycięzcami XXIV Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK” zostali:

Nagroda Grand Prix - grupa kabaretowa: „Romeo i Julia”

Nagroda publiczności: Agata Podobińska wraz z Maksymilianem Makarą

I wyróżnienie: grupa kabaretowa: Adasie

II wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Klęska”

III wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Mariola i Stefan czyli „Dziady” cz. I.

Nagroda za profesjonalne wykonanie piosenki kabaretowej: Maja Chochorowska

Nagroda za najlepszą grę aktorską: Amelia Giza

Nagroda za poezję wokalno - instrumentalną: Kinga Twardowska, Wiktoria Kurzeja oraz Laura Dobrowolska

Nagroda za „świetną konferansjerę”: Inga Wolff oraz Michał Ptaszkowski


Galeria

VII Wewnątrzszkolny Konkurs „Woda źródłem życia”

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody zorganizowany został w naszej szkole VII Wewnątrzszkolny Konkurs „Woda źródłem życia” pod patronatem Sądeckich Wodociągów.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 10 kwietnia 2024 r.

I miejsce – Wiktoria Zabrzeńska kl. 4e

II miejsce – Barbara Gumulak kl. 2e

III miejsce – Magdalena Kiełbasa kl. 2e oraz Milena Kocemba kl. 2e

Gratulujemy!


Galeria

Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej

W dniu 16.04.2024 r. Nadia Głód z kl. 1D przy akompaniamencie Szymona Gancarczyka z kl. 3A zdobyła I miejsce, a Kamila Ziółko z kl. 3A zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Anglojęzycznej organizowanym przez Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Opiekunem była p. Edyta Lupa.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria

Finał XXII Olimpiady Znajomości Afryki

Dnia 11.04.2024 r. w Lublińcu odbył się finał XXII Olimpiady Znajomości Afryki. Z naszej szkoły w finale uczestniczył Adrian Dudka, uczeń z klasy 4i. Adrian został finalistą etapu centralnego i zdobył indeks na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Gratulujemy!

Opiekunem była s. Cecylia Bąk

VI Ogólnopolski Konkurs Geologiczny „Okawango”

W dniach 08-10. 04. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach k. Kielc odbywały się Zawody Finałowe VI Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Okawango”. W gronie 40 finalistów z całej Polski znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły; Zuzanna Sromek oraz Mateusz Woźniak z klasy 2f.

W trakcie zawodów finaliści rozwiązywali 2 testy pisemne z zakresu geologii i geografii, uczestniczyli w zajęciach terenowych i grze terenowej na obszarze Gór Świętokrzyskich.

Mateusz Woźniak ukończył je z dużym sukcesem. Uzyskał tytuł laureata zdobywając jednocześnie indeks na kierunki geologia stosowana i poszukiwawcza na Uniwersytecie Warszawskim. Zuzanna Sromek uzyskała tytuł finalistki, uzyskując tym samym ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na kierunkach geologia na UW w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia.

Opiekunem uczniów była p. Kamila Wiktor.

Gratulujemy!


Galeria