Wigilia szkolna A. D. 2023
Zdjęcie tytułowe wigilia-2023-20806b2060-65b1-4c25-bb3a-5daba5bcb825.jpg w newsie Wigilia szkolna A. D. 2023

W dniu 22.12.2023 r. o godz. 12:00 w auli II LO odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Zapoczątkowane ono zostało dostojnym wejściem kapeli góralskiej i kolędników z klas 2c i 3a i przyjaciół. Następnie życzenia świąteczne przybyłym gościom złożyli: Pani Dyrektor Dorota Smaga, przedstawiciel Rady Rodziców: Pan Michał Wituszyński oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Paulina Majowska. W duchowy klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich modlitwą ksiądz Jakub Piekielny, udzielając zebranym Bożego błogosławieństwa. Przesłaniem tegorocznej uroczystości była refleksja na istotą świąt, nad tym, iż to właśnie Bóg jest pierwszy i co dzień przychodzi: przez swoje słowo, osoby, obowiązki, wydarzenia i przedstawia swój plan na nasze „teraz”, daje swoją propozycję na ludzkie życie.

W tej atmosferze Wieczoru Wigilijnego życzymy Wam wszystkim abyście w czasie, gdy zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazda, zasiedli wspólnie do uroczystej kolacji. Zapomnimy wówczas o wzajemnych urazach, a dzieląc się opłatkiem życzmy sobie wszystkiego, co najlepsze, ciesząc się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy niż w zwykłe dni. Niech Nowonarodzony Chrystus obdarzy nas pokojem, miłością i obfitością łask. Niech Boże Narodzenie będzie w naszych domach, w naszych szkołach, w zakładach pracy, wszędzie tam gdzie jest człowiek.

Tegoroczną Uroczystość przygotowała młodzież z klas 2c i 3a wraz z wychowawczyniami: p. Agatą Żelasko i p. Edytą Lupą.

Za oprawę wokalną i program artystyczny odpowiedzialna była p. Kinga Szostak.