44. Zlot Turystyczny im. mjr Juliana Zubka "Tatara"

21. września młodzież 2 LO uczestniczyła w corocznym rajdzie turystycznym na Łabowską Halę organizowanym przez PTTK Nowy Sącz. W konkursie historycznym reprezentanci szkoły: Ewelina Słowińska, Louiza Colin oraz Piotr Sasak zajęli wysokie 2. miejsce.

Opiekunami rajdu byli: Pan Mariusz Skowron i Pani Ewelina Krupa.

84 rocznica września

Wrzesień miesiącem pamięci narodowej - to hasło przewodnie tegorocznej akademii mającej na celu upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Program został przygotowany przez klasę 3b wraz z wychowawczynią p. Barbarą Dyrek. 19 września w szkolnej auli, pięknie przystrojonej na tę okoliczność, uczczono pamięć poległych Polaków. Wspomniano najazd wojsk faszystowskich i sowieckich na nasz kraj we wrześniu 1939 r., bohaterstwo Polaków - żołnierzy i cywili oraz ofiary, które ponieśli.

Pamiętajmy o tamtych wydarzeniach, o ludziach, bez których nie byłoby wolnej Polski

Nowy rok szkolny uroczyście zainaugurowany!

W tym roku pierwszy dzień szkoły wyjątkowo miał miejsce 4 września – szkolne mury kolejny już raz w 120-letniej historii Zielonej Budy zapełniły się uczniami i nauczycielami. Uroczystą akademię poprzedziła Msza Święta w kościele na Starym Cmentarzu. Następnie społeczność II Liceum Ogólnokształcącego zgromadziła się w hali sportowej, aby oficjalnie rozpocząć rok szkolny 2023/2024. W imieniu Dyrekcji rok jubileuszowy zainaugurowała Pani Wicedyrektor Małgorzata Biel. Zgromadzonych przywitali także Pan Michał Wituszyński, Przewodniczący Rady Rodziców, oraz Paulina Majowska, Przewodnicząca Szkoły. W odnowionym budynku Szkoły młodzież będzie uczyć się od jutra w aż 31 oddziałach klasowych. Na wszystkich, a szczególnie na tegorocznych maturzystów, czekają nowe wyzwania i zadania.

Powodzenia!

Informacja dla uczniów klas pierwszych

Podział klas (listy) dostępne będą w poniedziałek

Wyczekiwany powrót do szkoły!

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej

4 września:

Godz. 9:00 - Msza św. w Kościele na Starym Cmentarzu

Godz. 10:00 - akademia w szkolnej hali sportowej

Uroczystości pogrzebowe śp. Anieli Gwiżdż

Nie żyje śp. Aniela Gwiżdż

3 sierpnia 2023 r. zmarła śp. Aniela Gwiżdż, Mama Pani Dyrektor Doroty Smagi.

Swoje 97 lat, bez trzech dni, przeżyła z wielką klasą i godnością, dając wspaniały przykład oddania się rodzinie i tym wartościom, które Polskę stanowią.

O takich ludziach jak śp. Aniela Gwiżdż mówi się, że nigdy nie umierają, bo trwają w pamięci tych, którym ofiarowała swoje serce, mądrość i czyny.

Pani Dyrektor Dorocie Smadze i Rodzinie najszczersze kondolencje z powodu śmierci Mamy składają Nauczyciele, Pracownicy i Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.