Rok Mikołaja Kopernika w II LO
Zdjęcie tytułowe rok-kopernika-2675ecac5-52e4-4add-92df-4b22d6a1d800.jpg w newsie Rok Mikołaja Kopernika w II LO

W dniu 16.01.2024 w związku z ogłoszeniem przez UNESCO roku 2023 rokiem kopernikańskim, w II LO w nowym Sączu uczczono Mikołaja Kopernika – wybitnego polskiego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomistę, twórcę teorii heliocentrycznej i autora poświęconego jej dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. Uroczystości związane były z 550 rocznicą urodzin i 480 rocznicą śmierci naszego wielkiego rodaka. Zostały zorganizowane przez uczniów klasy 3a oraz nauczycieli historii, fizyki i języka angielskiego z naszej szkoły, którzy przygotowali konferencję i lekcje dotyczące osiągnięć Mikołaja Kopernika.