Zmarła Klaudia Klag

Społeczność 2 LO składa kondolencje pogrążonej w żałobie Rodzinie.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

17.05.2023 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. II LO godnie reprezentowali: Lidia Włodarz z kl. 2c, Kinga Orzeł i Zuzanna Tokarczyk z kl. 1e oraz Szymon Dudek i Bartłomiej Łagosz z kl. 1d. Nasza reprezentacja zdobyła 4 miejsce.

Opiekun: p. Piotr Kucharski

"Kwiecień miesiącem pamięci narodowej"

„Kwiecień miesiącem pamięci narodowej“ - pod takim hasłem dnia 27 kwietnia 2023 roku odbyła się akademia, nawiązująca do kwietniowej tradycji pielęgnowania pamięci o naszej historii. Organizacją uroczystości zajmowała się klasa 3d pod opieką Pani Marty Rejowskiej i Pani Doroty Dudek. Podczas akademii poruszono najważniejsze kwestie dotyczące polskich dróg ku wolności oraz przedstawiono tło historyczne przełomowych wydarzeń. Przybliżono także sylwetki ważnych postaci, bohaterów narodowych. Całość została wzbogacona oprawą muzyczną i artystyczną, scenografią oraz patriotycznymi piosenkami.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii serdecznie dziękujemy!

Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów

„Szczęśliwej drogi już czas”…

W dniu 28.04.2023 r. odbyła się uroczystość pożegnania abiturientów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Wydarzenie poprzedzone zostało podniosłą mszą świętą, podczas której uczniowie klas IV otrzymali błogosławieństwo przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi.

Oficjalna część pożegnania klas maturalnych odbyła się w hali sportowej IILO. W tym czasie Pani Dyrektor Dorota Smaga przekazała absolwentom słowa otuchy i wsparcia. Podkreśliła, że lata nauki spędzone w murach ”Zielonej Budy” były dla młodzieży okresem bogatych doświadczeń, emocji, przeżyć, zdobywania wiedzy, zawiązywania nowych przyjaźni. Podkreśliła, że czuje się dumna z osiągnięć edukacyjnych uczniów. Pani Dyrektor życzyła również abiturientom młodzieńczej pasji poznawania świata, podejmowania się trudnych wyzwań, otwartości na dobro, empatii względem drugiego człowieka, odwagi, wiary w siebie i nieustannej walki w drodze po marzenia.

W imieniu Szkolnej Rady Rodziców życzenia wszelkiej pomyślności przekazał maturzystom Pan Dariusz Gutowski. Nie zabrakło również podziękowań ze strony reprezentacji uczniów klas IV: Julii Jarzębak, Dominika Rutkowskiego i Mikołaja Matusika. Motywacyjne słowa i wdzięczność za wspólny czas zawiązywania przyjaźni przekazała starszym kolegom Przewodnicząca szkoły Paulina Majowska.

W części oficjalnej Pani Dyrektor wręczyła świadectwa maturalne oraz dyplomy uczniom z wysokimi osiągnięciami edukacyjnymi. Wyróżnione osoby zostały wpisane do Złotej Księgi II LO. Średnia ocen naszych czwartoklasistów to 4,46. Szkołę z wyróżnieniem ukończyło 95 uczniów (na 205). Średnią powyżej 5,0 uzyskało 42 uczniów. Najwyższa średnia to 5,56!

Wydarzenie zwieńczyło uroczyste przekazanie sztandaru.

W części nieoficjalnej z tegorocznymi maturzystami pożegnali się młodsi koledzy z klasy 3i, którzy pod opieką wychowawcy Pani Barbary Brzozowskiej-Batko przygotowali program artystyczno - muzyczny.

Drodzy abiturienci życzymy Wam dużo siły, wewnętrznej odwagi, wytrwałości w dążeniu do celu, spełnienia marzeń i oczywiście matury na 100%!!!

LIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

W dniach od 19 do 22 kwietnia w Konstancinie-Jeziornie oraz w Warszawie przy Nowym Świecie odbywały się zawody centralne LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Z wielką radością i dumą informujemy, że uczennica klasy IIIb Aleksandra Pogwizd została finalistką polonistycznych zmagań.

Wraz z tytułem finalisty LIII OLiJP Ola może już dziś cieszyć się najwyższymi wynikami na czekającej ją w 2024r. maturze z j. polskiego. Już zdała maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz ustną na 100 %.

Gratulujemy!

Opiekunem uczennicy była p. Krystyna Sikora.

„Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”

Wojewódzki Konkurs Historyczny „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Mosurek z klasy 3b zwyciężyła w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Piotr Gargula z kl. 2a uzyskał tytuł laureata a Łucja Wojtas, Zuzanna Jaskółka i Szymon Gancarczyk z kl. 2a tytuły finalistów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wielkanoc z PCK

"Debiuty" i "Perły Sądecczyzny" w II LO

„Sztuka jest po to, aby wyzwolić w nas, uruchomić pokłady przeżyć, które spowodują tęsknotę za pięknem człowieka” - ks. M. Maliński

Młodzież II LO miała okazję po raz XV zaprezentować swoje talenty w projekcie artystycznym „Debiuty”.

21 kwietnia 2023 r. młodzież prezentowała swoje prace plastyczne, fotograficzne oraz układy choreograficzne.

Został również rozstrzygnięty konkurs „Perły Sądecczyzny”. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców przy II LO. Zieloną Budę zaszczycili swoją obecnością Zastępca Prezydenta p. Magdalena Majka, p. Dyrektor Wydziału Edukacji Ilona Kronenberger oraz p. Dyrektor Delegatury Kuratorium w Nowym Sączu Adam Skwarło.

Osoby wyróżnione w konkursie „Perły Sądecczyzny”:

- kategoria „Perły Sądecczyzny”

Hubert Ogorzałek – II LO

Emilia Sołtys – II LO

Zofia Opyd – II LO

- kategoria „Człowiek”

Aleksandra Kołodziej – ZS nr 2 im. Sybiraków

Zuzanna Jarecka – Prywatne Technikum Fotograficzne w Nowym Sączu

Mateusz Sromek – II LO

Maria Potok – II LO

- kategoria „Ruch, gwar, miasto dookoła”

Zofia Szczygieł – II LO