„Deutsch in der Hauptrolle” - podsumowanie
Zdjęcie tytułowe dih-2024-154ffaa33-30b4-4f93-a92d-540f819be03f.jpg w newsie „Deutsch in der Hauptrolle” - podsumowanie

Za nami VI edycja Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Pan Holger Mahnicke oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza pPan Ludomir Handzel.

4 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z prezentacją wybranych prac i poczęstunkiem. Gościem honorowym wydarzenia był Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Pan Holger Mahnicke wraz z małżonką Panią Kerstin Mahnicke. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Pani Magdalena Majka - Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pani Ilona Kronenberger – Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania oraz Pani Patrycja Bugara.

Nagrody laureatom i finalistom wręczali Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Pan Holger Mahnicke, Pani Magdalena Majka - Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Pani Dyrektor Dorota Smaga.

Nadesłano 42 prace, z 24 szkół, w tym 20 filmów i 22 prezentacje multimedialne. W sumie udział w konkursie wzięło 85 uczniów.

Organizatorzy konkursu spotkali się z życzliwością kilku sądeckich firm, osób prywatnych i instytucji, które ufundowały cenne nagrody dla 62 uczestników konkursu. A oto lista sponsorów, którym bardzo dziękujemy:

1. Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie pan Holger Mahnicke.

2. Prezydent Miasta Nowego Sącza – Pan Ludomir Handzel

3. Instytut Goethego w Krakowie

4. Firma CONBERG

5. Pracownia Reklamy LOGO

6. Restauracja Ratuszowa

7. Firma STOLPOL MEBLE

8. Kawiarnia etc… w Nowym Sączu

9. Ośrodek Jazdy Konnej – Magóry

10. Pizzeria EUROPEJSKA

11. Rada Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu

12. Wydawnictwo LektorKlett

Dzisiaj już zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Organizatorzy wydarzenia: Pani Agnieszka Schmidt-Wilczek i Pani Agnieszka Szkarłat przy współpracy z Panem Mariuszem Skowronem.

Uroczystość prowadziły: Kamila Knapek i Zofia Oślizło z kl. 3D

Recytacja: Aleksandra Pogwizd z kl. 4B

Oprawa muzyczna: Łucja Wojtas i Szymon Gancarczyk z kl. 3A, Aleksandra Brdej, Kinga Nosa, Anna Borek, Alicja Gruca, Emilia Karpiel, Ilona Miśkowiec z kl. 1C

Obsługa techniczna: Krzysztof Cisowski, Bartosz Michalik, Oliwier Moskalewicz, Karol Rogalski z kl. 3C