Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Zdjęcie tytułowe dsc_0221560c7812-b928-4c16-935d-4d4d29374326.jpg w newsie Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2022 r. w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Edukacji Narodowej.

W I oficjalnej części uroczystości głos zabrał przewodniczący społeczności uczniowskiej – Dominik Rutkowski, który przypomniał o istocie powołania 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej oraz podziękował wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły za codzienny wysiłek w budowaniu wśród młodzieży postaw szlachetnych, mądrych i godnych naśladowania.

Następnie słowa uznania i podziękowania dla wszystkich zgromadzonych gości przekazała Pani dyrektor mgr Dorota Smaga, podkreślając jak trudnym, pełnym poświęceń i codziennych wyzwań jest zawód nauczyciela. Pani dyrektor życzyła gronu pedagogicznemu wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów osobistych i zawodowych oraz podążania za wartościami dobra, piękna i prawdy.

W imieniu szkolnej Rady Rodziców głos zabrał Pan Michał Wituszyński, dziękując dyrekcji oraz wszystkim pedagogom za opiekę, wychowanie oraz wskazywanie dróg młodym ludziom.

Podczas II części uroczystości odbyła się dostojna ceremonia wręczenia Oskarów. Wśród tegorocznych nominowanych i jednocześnie nagrodzonych w 18 kategoriach znalazły się: Panie dyrektor, wszyscy nauczyciele, pedagodzy i psychologowie szkolni, pracownicy administracji i obsługi oraz zasłużeni emeryci.

Całokształt oprawy Święta Edukacji Narodowej przygotowała młodzież z klasy 3 h wraz z wychowawcą Panią mgr Kingą Szostak.