Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych
Zdjęcie tytułowe slubowanie2022_18b7336f8a-323d-4747-a611-f50adcdaff8f.jpg w newsie Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

W dniu 10 października 2022 roku odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Uczniowie i uczennice klas pierwszych wraz z wychowawcami rozpoczęli ten dzień Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Kazimierza. Następnie w sali kina „Helios” odbyła się akademia. Podczas przemowy Pani dyrektor mgr Dorota Smaga podkreśliła, jak ważną i wzruszającą uroczystością jest ślubowanie. Pozwala ono w pełni stać się członkiem społeczności uczniowskiej. Słowa do młodzieży skierował także Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Michał Wituszyński. Zgromadzonych wśród uczniów „Zielonej Budy” powitał również Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Dominik Rutkowski. Punktem kulminacyjnym było uroczyste złożenie aktu ślubowania przez uczniów klas pierwszych zwieńczone wspólnym śpiewem hymnu Szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. W bajkową opowieść o „Legendzie Zielonej Budy” młodzież została zabrana przez krasnoludki i Marysię… czyli Marię Konopnicką. W baśniowej konwencji przedstawiona została szkoła i profile poszczególnych klas. Ostatnią część świętowania stanowiła projekcja filmu „Orlęta. Grodno ‘39”.

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych została przygotowana przez uczniów klasy 2g z pomocą wychowawczyni, Pani mgr Joanny Szafran-Gruszczyńskiej.