Licealiada 2022
Zdjęcie tytułowe licealiada4aaa81b7-ab9b-4e7f-b35a-cdcc45b71048.png w newsie Licealiada 2022

26.09.2022 r. rozpoczęła się Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Tego dnia rywalizowali ze sobą uczniowie 2LO - klas 3. W rozgrywkach uczestniczyło 36 zespołów, które zostały rozlosowane do 6 grup. W każdej grupie rozgrywano zawody systemem „Każdy z każdym” po 1 secie do 15 punktów (na 2 punkty przewagi). Każda drużyna po rozegraniu 5 meczów została przypisana do finałowych grup, w których ponownie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów podliczono punktację generalną, na którą składała się punktacja każdego z zespołu klasowego. 1 miejsce w punktacji generalnej wygrała klasa 3I, a 1 miejsce w całym turnieju zdobyła klasa 3G (zespół 1). Drugie miejsce przypadło klasie 3 F (1 zespół), a 3 miejsce uzyskała drużyna z klasy 3H (3 zespół).

Sędziowali: Julian Więcek, Michał Lompart, Michał Brzeziński, Adrian Lelito, Piotr Homoncik, Julia Hyrc, Anna Korus.

27.09.2022 r. to drugi dzień Licealiady, tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klas 1. 24 zespoły zostały rozlosowane na 6 grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” do 15 punktów (na dwa punkty przewagi). Po rozegraniu wszystkich meczów w fazie grupowej rozpisano poszczególne zespoły, które awansowały do finałowych grup w zależności od uzyskanego miejsca. W punktacji generalnej zwycięzcą okazała się klasa 1 F, która zdominowała również podium w rozgrywkach bezpośrednich: 1 miejsce zajął zespół 4 z klasy 1F, 2 miejsce 1 B zespół 1, a 3 miejsce przypadło zespołowi 1 z klasy 1 F.

28.09.2022 r. to ostatni dzień rozgrywek w ramach Licealiady. W tym dniu rywalizowali ze sobą uczniowie klas 2. 28 zespołów rywalizowało na hali II LO. Po losowaniu każda z drużyn została przydzielona do jednej z 6 grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” do 15 punktów (na dwa punkty przewagi). Po rozegraniu wszystkich meczów w fazie grupowej rozpisano poszczególne zespoły, które awansowały do finałowych grup w zależności od uzyskanego miejsca. W punktacji generalnej zwycięzcą okazała się klasa 2 B, uzyskując łącznie 74 pkt, na podium stanęły: 2E zespół1 - 1 miejsce, 2 B zespół 3 zajął 2 miejsce, zaś 3 miejsce przypadło zespołowi 1 z klasy 2 B. Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play oraz klasom za głośny doping.

Kolejna edycja już za rok!