Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024
Zdjęcie tytułowe zakonczenie-roku-2024-kosciol-18a3864a62-564d-4edf-9c6a-512cd6560a20.jpg w newsie Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/2024,kóre poprzedzone zostało podniosłą mszą świętą w Kościele na Starym Cmentarzu.

W II Liceum Ogólnokształcącym uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. W części oficjalnej jako pierwsza zabrała głos Pani dyrektor Dorota Smaga. Swoje słowa uznania skierowała przede wszystkim do uczniów, gratulując im sukcesów w nauce oraz w licznych olimpiadach i konkursach. Wyraziła również podziw za mądre, wartościowe i szlachetne postawy młodzieży w dążeniu do osobistego samorozwoju. Przekazała także wyrazy podziękowania dla wszystkich pedagogów za całoroczny trud edukacyjno- wychowawczy. W tej części Pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, odnoszącym największe sukcesy na płaszczyźnie naukowej, sportowej i społecznej. Kolejno głos zabrał przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców – Pan Michał Wituszyński, dziękując dyrekcji i nauczycielom za poświęcenie się w procesie edukacji młodzieży oraz życząc spokojnego i szczęśliwego wakacyjnego wypoczynku. Na końcu słowa pełne serdeczności dla całej społeczności II LO zaakcentowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Paulina Majowska, która podziękowała zarówno Paniom dyrektor jak i wszystkim nauczycielom za przekazaną wiedzę, wszelkie wskazówki wychowawcze oraz za nieustanną mobilizację do pracy. Przewodnicząca SU złożyła również wszystkim zebranym życzenia cudownych, słonecznych i wyjątkowych we wspomnienia wakacji.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas I, II i III z wychowawcami, podczas których rozdane zostały uczniom świadectwa końcoworoczne.


Galeria