XXIV edycja Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK”
Zdjęcie tytułowe fafik-2024-32d93079a3-7e22-42fc-a79f-50f38581bace.jpg w newsie XXIV edycja Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK”

W dniu 18.04.2024 r. w auli II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyła się XXIV edycja Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK”.

Po raz kolejny Impreza dała możliwość przyjrzenia się twórczości wykonawców, z których wielu skorzystało z tekstów profesjonalistów tej branży, ale także uczestnicy promowali własne pomysły lub swoich kolegów. Nie zabrakło również inspiracyjnych odwołań do dzieł literackich Williama Szekspira („Romeo i Julia”) oraz Juliusza Słowackiego („Kordian”). Artyści „Zielonej Budy” przede wszystkim chętnie i znakomicie wyłapali niedoskonałości współczesnego świata, w którym żyją i pokazali je w krzywym zwierciadle satyry. Motyw przewodnim tegorocznego „FAFKA” stanowiła SZTUCZNA INTELIGENCJA! Przegląd miał charakter „open”, tak więc wszystkie występy komisja artystyczna oceniała w dokładnie ten sam sposób, zwracając uwagę na oryginalność i kreatywność scenariuszy. Zespoły rywalizowały o Grand Prix – statuetkę Zielonej Gęsi oraz o nagrodę publiczności.

Za przygotowanie imprezy odpowiedzialni byli jej coroczni organizatorzy i opiekunowie merytoryczni młodzieży: Pani Kinga Szostak oraz Pan Mariusz Skowron.

Zwycięzcami XXIV Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK” zostali:

Nagroda Grand Prix - grupa kabaretowa: „Romeo i Julia”

Nagroda publiczności: Agata Podobińska wraz z Maksymilianem Makarą

I wyróżnienie: grupa kabaretowa: Adasie

II wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Klęska”

III wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Mariola i Stefan czyli „Dziady” cz. I.

Nagroda za profesjonalne wykonanie piosenki kabaretowej: Maja Chochorowska

Nagroda za najlepszą grę aktorską: Amelia Giza

Nagroda za poezję wokalno - instrumentalną: Kinga Twardowska, Wiktoria Kurzeja oraz Laura Dobrowolska

Nagroda za „świetną konferansjerę”: Inga Wolff oraz Michał Ptaszkowski


Galeria