VI Ogólnopolski Konkurs Geologiczny „Okawango”
Zdjęcie tytułowe okawango-2024-1aa0b4b80-1ea8-4125-bf34-cb632b9206ed.jpg w newsie VI Ogólnopolski Konkurs Geologiczny „Okawango”

W dniach 08-10. 04. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach k. Kielc odbywały się Zawody Finałowe VI Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Okawango”. W gronie 40 finalistów z całej Polski znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły; Zuzanna Sromek oraz Mateusz Woźniak z klasy 2f.

W trakcie zawodów finaliści rozwiązywali 2 testy pisemne z zakresu geologii i geografii, uczestniczyli w zajęciach terenowych i grze terenowej na obszarze Gór Świętokrzyskich.

Mateusz Woźniak ukończył je z dużym sukcesem. Uzyskał tytuł laureata zdobywając jednocześnie indeks na kierunki geologia stosowana i poszukiwawcza na Uniwersytecie Warszawskim. Zuzanna Sromek uzyskała tytuł finalistki, uzyskując tym samym ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na kierunkach geologia na UW w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia.

Opiekunem uczniów była p. Kamila Wiktor.

Gratulujemy!