Polonez maturzystów II LO na sto dni przed maturą
Zdjęcie tytułowe zielony-polonez-2024-1820a6f370-f414-4f42-bd89-c143b001d1dd.jpg w newsie Polonez maturzystów II LO na sto dni przed maturą

W dniu 29.01.2024 r. na 100 dni przed egzaminem maturalnym uczniowie klas czwartych II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu wraz z Dyrekcją oraz Wychowawcami w tanecznym, dostojnym rytmie zatańczyli w szkolnej hali sportowej poloneza w wykonaniu Krzesimira Dębskiego z filmu „Pan Tadeusz". Taneczny orszak poprowadzili Pani dyrektor Dorota Smaga wraz z uczniem z klasy 4A Michałem Buchowiczem. Wspólny polonez zaakcentowany został kolorem zielonym, niosącym moc nadziei i duchowego wsparcia dla tegorocznych maturzystów podczas nadchodzących egzaminów dojrzałości. Taniec przebiegał w podniosłej atmosferze i spotkał się z wielkim uznaniem społeczności „Zielonej Budy”. Układ taneczny do poloneza przygotowała Pani Agnieszka Sikora.

Za organizację wydarzenia corocznie odpowiedzialna jest Pani Kinga Szostak.