Polonez na sądeckim rynku
Zdjęcie tytułowe rynek-polonez-2024-1135b5d47f-f919-4561-bc8b-761228f9ba65.jpg w newsie Polonez na sądeckim rynku

W dniu 26.01.2024 r. w wielki parkiet taneczny zamienił się nowosądecki rynek. Już po raz szesnasty sądeccy maturzyści spotkali się przed Ratuszem, by zatańczyć tradycyjnego Poloneza. Kiedy rozległy się jego dźwięki tanecznym krokiem ruszyło prawie pół tysiąca młodzieży. Przodowali im w przepięknych, staropolskich strojach tancerze Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sądeczanie. W pierwszych parach zatańczyli prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Magdalena Majka, jak również Ilona Kronenberger - dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu, których dostojnym krokiem poprowadzili reprezentanci tegorocznych maturzystów.

Tym symbolicznym, tanecznym akcentem zaczęło się wielkie odliczanie do egzaminów dojrzałości.

Już dzisiaj życzymy Wam drodzy uczniowie klas czwartych jak najlepszych wyników maturalnych, które umożliwią podjęcie studiów na upragnionych kierunkach i uczelniach.

Powodzenia!