Koncert Kolęd "Aurea Dicta" w II LO
Zdjęcie tytułowe koncert-koled-2023-1462c310f6-b929-4233-b355-9390669f9847.jpg w newsie Koncert Kolęd "Aurea Dicta" w II LO

KONCERT KOLĘD „AUREA DICTA” W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. MARII KONOPNICKIEJ W NOWYM SĄCZU

W dniu 19 grudnia 2023 roku w auli II LO w Nowym Sączu odbył się doniosły koncert kolęd, który wprowadził społeczność szkolną w atmosferę pełną duchowych wzruszeń, ciepła i harmonii. Utwory instrumentalno-wokalne zaaranżowała Julia Chronowska, uczennica kl.3c, wraz utalentowaną młodzieżą „Zielonej Budy”. Strona muzyczna koncertu połączona została z refleksyjnym montażem liryczno-słownym. Wiodącym przesłaniem tegorocznego koncertu były relacje międzyludzkie oraz zaduma nad tym, że okres Świąt Bożego Narodzenia to pora roku, w której każdy człowiek ma więcej czasu dla siebie i dla innych. To moment refleksji nad sobą, nad bliskimi, nad tym co ważne i co warto w życiu zmienić. Społeczność uczniowska, wprowadzona w świąteczny klimat, radośnie celebrowała wspólnie spędzone chwile.

Tegoroczny koncert kolęd „Aurea Dicta” poprowadzili: Antonina Szostak (kl. 2C) wraz z Tomaszem Wojsławem (kl. 4G).

Montaż dźwiękowy przygotowali: Bartosz Michalik( kl. 3C) oraz Karol Rogalski (kl. 3C)

Za coroczną organizację koncertu odpowiedzialne są mgr Kinga Szostak oraz mgr Marta Jacak.