Mikołajki w II LO
Zdjęcie tytułowe mikolajki_2023-43f3a72718-6486-42ac-b2d5-232ba4240e7f.jpg w newsie Mikołajki w II LO

Już 5 grudnia naszą szkołę odwiedził zastępca Świętego Mikołaja. Spotykał się z grzecznymi uczniami, rozdawał cukierki, a dla niegrzecznych, czyli ubranych bez świątecznych akcentów, zachęcał do odśpiewania kolęd i pastorałek. Ten dzień był także okazją do przypomina sobie tradycji świątecznych. Za przygotowanie orszaku mikołajowego i przeprowadzenie akcji odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami - p. Kingą Szostak i p. Joanną Szafran-Gruszczyńską.

Równocześnie na sali gimnastycznej odbywał się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 3x3. Podczas wspólnej gry i rywalizacji obecne były akcenty świąteczne. Za organizację turnieju odpowiedzialni byli uczniowie zaangażowani w innowację pedagogiczną "Szkolny Organizator Sportowy" prowadzoną pod kierunkiem p. Agnieszki Sikory. Na podium zawodów znalazły się reprezentacje następujących klas: pierwsze miejsce - 1c, drugie miejsce - 2b, trzecie miejsce - 2f. Najlepsi otrzymali upominki. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w rywalizacji!