Europejski Dzień Języków
Zdjęcie tytułowe dzien_jezykow_obcych_2023-17454094a-746e-4991-8d09-6c61a09f068a.jpg w newsie Europejski Dzień Języków

W dniu 28 września w naszej szkole miały miejsce coroczne obchody Europejskiego Dnia Języków. Na początku wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją na temat działań podejmowanych przez naszą szkołę jako członka Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Prezentacja została przygotowana przez p. Iwonę Kitę, szkolnego koordynatora Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Następnie uczennice naszego liceum oraz liceum nr V pod kierunkiem Emilii Król brawurowo zatańczyły kankana, czym porwały całą publiczność do zabawy i oklasków. Kolejnym punktem programu była prezentacja pt. „Dlaczego warto uczyć się języków obcych” przedstawiona przez Natalię Brzezinę oraz Damiana Pawlika. Zebranym na widowni uczniom klas pierwszych uczennica klasy drugiej Zofia Krupa przybliżyła tajniki konkursu na prezentację lub film pt. „Niemiecki w roli głównej.” Następnie odbyła się krótka projekcja wybranych prac. Na zakończenie uczniowie wysłuchali wykładu pracownika naukowego Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych - p. Joanny Loesch. Wykład dotyczył lokalizacji gier komputerowych i ich tłumaczeń.