Zmarł dr Tadeusz Rams
Zdjęcie tytułowe rams54187301-030d-40e4-81d1-c145bb988d1a.jpg w newsie Zmarł dr Tadeusz Rams

Zmarł dr Tadeusz Rams, założyciel i pierwszy dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Pedagog, matematyk, nauczyciel i wykładowca akademicki.

Urodził się 2 sierpnia 1940 w Biegonicach w wielodzietnej rodzinie rolniczej. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował jako nauczyciel w nowosądeckim II LO oraz w seminarium nauczycielskim. Wykładał m.in. w krakowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej i na Uniwersytecie Śląskim.

W prestiżowym wydawnictwie Katolickiej Agencji Informacyjnej „Kto jest kim w Kościele” znalazł się. jako jedyny świecki sądeczanin,

Jako matematyk specjalizował się w rachunku prawdopodobieństwa, statystyce i dydaktyce matematyki.

Był autorem i współautorem podręczników i książek dydaktycznych, m.in. „Encyklopedii Szkolnej: Matematyka”, „Dziecko w świecie matematyki”.

Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony Dobry Tygodnik Sądecki