Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023
Zdjęcie tytułowe zakonczenie_roku_2022-2023-165186ce2d-82e2-4316-ba60-6ff6eff7edf8.JPG w newsie Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

W dniu 23 czerwca 2023 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023 poprzedzone mszą świętą na starym cmentarzu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 w hali sportowej II LO.

W części oficjalnej jako pierwsza zabrała głos Pani Dyrektor Dorota Smaga, która kierując swoje słowa do uczniów, gratulowała im sukcesów w nauce oraz w licznych olimpiadach i konkursach. Wyraziła podziękowanie za mądre i szlachetne postawy młodzieży, dla której nauczanie jest prawdziwą przygodą i wspólną wyprawą na "szczyty". Skierowała także słowa podziękowania dla wszystkich Nauczycieli za całoroczny trud edukacyjno - wychowawczy. W tej części Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, odnoszący największe sukcesy na polu naukowym, sportowym i społecznym. Kolejno głos zabrał przedstawiciel Szkolnej Rady Rodziców – Pan Sławomir Kosakowski. Na końcu kilka słów do całej społeczności II LO skierowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Paulina Majowska, która wyraziła wdzięczność zarówno Paniom Dyrektor jak i wszystkim Nauczycielom za przekazaną wiedzę, cenne wskazówki wychowawcze oraz za nieustanną mobilizację do pracy. Przewodnicząca SU złożyła również wszystkim zebranym życzenia udanych, słonecznych, szczęśliwych i wyjątkowych we wspomnienia wakacji.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas I, II i III z Wychowawcami, podczas których rozdane zostały uczniom świadectwa końcoworoczne.