Dzień Języków Obcych w II LO
Zdjęcie tytułowe dzien_jezykow_obcych_06_2023-164076e90-da86-4144-a82a-ada146e80399.jpg w newsie Dzień Języków Obcych w II LO

W dniu 13 czerwca w naszej szkole miały miejsce coroczne obchody Dnia Języków Obcych. Na początku wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją na temat działań podejmowanych przez naszą szkołę jako członka Szkół Stowarzyszonych Unesco. Prezentacja została przygotowana przez p. Iwonę Kitę, szkolnego koordynatora Szkół Stowarzyszonych UNESCO.

Zebrani uczniowie mogli też wysłuchać uczestników Międzyszkolnego Konkursu Recytacji Poezji Obcojęzycznej, który był zorganizowany przez Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Wiersze recytowali: Kamila Ziółko (2a), Justyna Dumana (4f) oraz Piotr Owsianka (4a).

Następnie zaprezentowali się uczestnicy XX edycji Piosenki Obcojęzycznej "Szansonada"-Weronika Wójcik (2b) oraz Maja Gagatek (3f).

Na zakończenie uczniowie mogli wysłuchać wykładu pracownika naukowego Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych - p. Joanny Loesch. Wykład dotyczył lokalizacji gier komputerowych i ich tłumaczeń.