III Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły
Zdjęcie tytułowe bocci_2023-94a9647493-48c0-4991-88c8-8728a712c0a5.jpg w newsie III Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły

W dniu 1 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu zorganizowano III Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły.

Celem turnieju była integracja młodzieży szkolnej z osobami niepełnosprawnymi oraz środowiskiem lokalnym, przełamywanie barier społecznych, podnoszenie sprawności psychofizycznej uczestników oraz popularyzacja mało znanej dyscypliny paraolimpijskiej, jaką jest Boccia w środowisku lokalnym. W zawodach wzięło udział 6 zespołów uczniów II LO oraz 10 zespołów utworzonych z ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu nowosądeckiego m.in.: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” ze Starego Sącza, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” ze Starego Sącza, Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Sącza, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku przy Stowarzyszeniu „Dolina Dunajca”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” z Piwniczej – Zdroju, Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Świętej Rodziny z Nowego Sączu.

Dzięki wsparciu sponsorów zewnętrznych turniej został zorganizowany na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dziękujemy firmom, które wsparły to wspaniałe wydarzenie, a mianowicie firmie PPL KORAL; firmie FAKRO PP sp. z o.o; firmie WIŚNIOWSKI Sp. z o. o. S. K. A; firmie PMP STYLE Sp. z o. o.; Zakładowi Piekarskiemu "Grzyb" Tęgoborze; firmie Biura Reklamowego Michael Mountain; firmie Produkcyjno Handlowo Usługowej PartnerPak s.c.; firmie PUFY.PL oraz sponsorom indywidualnym.

Patronat medialny nad imprezą objęły: Radio RDN Nowy Sącz oraz portal Sądeczenin.info.

Podczas turnieju zorganizowano również różne pokazy taneczne grup z Centrum Tańca ADeeM z Nowego Sącza oraz prelekcję dotyczącą Apiterapii – prowadzoną przez pana Jana Borzęckiego – prezesa Małopolskiego Związku Pszczelarzy. Dodatkowo wolontariusze II LO zorganizowali strefę rozrywki, dzięki której uczestnicy mogli rozwijać różne kompetencje społeczne oraz poszerzali swoje umiejętności.

Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim zaproszonym osobom i zapraszamy na kolejny turniej, już za rok!