PRZEGLĄD FORM KABARETOWYCH "FAFIK" W II LO
Zdjęcie tytułowe fafik_2023b2171f69-145c-4522-862b-545adae0ae14.jpg w newsie PRZEGLĄD FORM KABARETOWYCH "FAFIK" W II LO

W dniu 30.03.2022 r. w II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyła się XXIII edycja tradycyjnego przeglądu form kabaretowych „FAFIK”. Po raz kolejny Impreza dała możliwość przyjrzenia się twórczości wykonawców, z których wielu skorzystało z tekstów profesjonalistów tej branży ale także uczestnicy promowali własne lub swoich kolegów. Autorzy znakomicie wyłapali niedoskonałości świata, w którym żyją i pokazali je w krzywym zwierciadle satyry. Motywem przewodnim tegorocznego „FAFKA” była aktualna sytuacja społeczno- gospodarcza związana z INFLACJĄ! Przegląd miał charakter „open”, a więc nie było w nim podziału na kategorie – wszystkie występy komisja artystyczna oceniała w dokładnie ten sam sposób, zwracając uwagę na oryginalność i kreatywność scenariuszy. Zespoły rywalizowały o Grand Prix – statuetkę Zielonej Gęsi oraz o nagrodę publiczności. Organizatorami i opiekunami merytorycznymi imprezy są Pani Kinga Szostak, Pan Mariusz Skowron oraz Samorząd Uczniowski II LO.

Zwycięzcami XXIII Przeglądu Form Kabaretowych „FAFIK” zostali:

Nagroda Grand Prix- grupa kabaretowa: „Adasie”,

Nagroda publiczności: grupa kabaretowo- taneczna: „Ministranci”,

I wyróżnienie: grupa taneczna: „Łaka Maka Fą Dance”,

II wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Klęska”,

III wyróżnienie: grupa kabaretowa: „Minionki”.

Tak o wydarzeniu napisał "Sądeczanin":